Bugün 24 Kasım. Öncelikle bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. İlk okul, lise günlerimi hatırladıkça gülümsüyorum. İnsanın bir şeyi hatırlayıp gülümseyebilmesi çok değerli bir durum. Buna sahip olmak güzel.

Teknosa da işte bu ve bunun gibi durumlardan yola çıkmış. Öğretmenlerimizi çok uzaklardan da olsa sevindirelim diye “Sevgili Öğretmenim” uygulamasını yapmış. Uygulamada izinlerinizi verdikten sonra size sunulan buketinize çiçekler ekliyorsunuz, sonra listenizden öğretmeninizi seçip ona yolluyorsunuz. İsterseniz bütün öğretmenleriniz için süreci tekrarlayabiliyorsunuz. Ancak çiçek ona 24 kasım günü, yani bugün ulaşıyor. 🙂

Sade, temiz bir uyguluma. Fikir güzel, düşünce güzel. Bu ikisi aynı şeyler değil biliyorsunuz. 😉 Öğretmenler gününe özel pek uygulama yapıldığını hatırlamıyorum. Bu konuda ilk ya da ilklerden biri olması bakımından da başarılı. Ancak benim asıl önem verdiğim kısım düşünce kısmı. Burada benim hep vurguladığım gibi, insanların duyguları temele alınmış. “Bunu bunu yaparsanız size bir iPad!” gibi bir ibare yok. Sadece öğretmeninizi sevindirmek istiyorsunuz ve bunu elbette karşılıksız yapmak istiyorsunuz. İnsani değerlerinizi hatırlıyorsunuz. Bu noktaya vurgu yapmak istedim.

Bir de uygulamayı kullanırken aklıma ilkokulda maddi durumu olmadığı için öğretmenine hediye alamayan arkadaşlarım geldi. Keşke o zaman da olsaydı bu uygulamalar.

Teknosa genel olarak kalite odaklı ve sıcak bir marka. Güçlü bir imajı var. Sosyal ağlardaki etkinliği de takdire değer.

Bu arada uygulama bu geceye kadar yayında olacakmış. Eğer öğretmenime hediye alamadım diye üzüleniniz varsa davranın mouse’lara. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.