Yakında BrandTalks’da bazı değişiklikler fark edeceksiniz. Bunları sizinle önceden paylaşmak istedik.

1 Mayıs 2011’de ufak çaplı bir ön-lansmanla başladığımız serüven, hiç durmadan devam ediyor. Gelişerek de devam edecek. İnanılmaz derecede ufak bir miktarla başlattığımız bu işi, zamanla ve büyük bir özveriyle, eylül ayına kadar iki kişi (Murat ve ben) götürdük ve eylülde bir şeyleri daha da geliştirmeye karar verdik.

23 Eylül’den itibaren, Anıl’ın da aramıza katılımıyla, ilk iş yeni yazarlar almak ve görünüşümüzü yenilemek oldu. 1 Kasım itibariyle de yoğun bir şekilde sizler için içerik üretmeye başladık. Şimdi BrandTalks’ın bu yüzüne alışmış olanlar bilmezler belki ama ilk versiyonumuzu biz bile hatırlamak istemiyoruz, öyle anlatmaya çalışayım. 🙂 Bir teknoloji insanının ünlü bir lafı vardır: “Ürününün ilk versiyonundan utanmayan üretici, ürünü piyasaya çıkarmakta geç kalmıştır.” diye. Biz de aynen bu durumdaydık! Biz mantalite olarak, aklın yaşta değil başta olduğuna ve bir şey yapmaya değerse hemen yapılması gerektiğine inanan insanlarız. Ürünü mükemmelleştirmek için çok geç kalmış ve heyecanı, motivasyonu kalmamış bireyler olmaktansa süreç içinde gelişime inanan insanlarız.

Kasım 2011’den itibaren aramıza katılan Ali, Onur, Sarper Y, Sarper E., Selin, Ali Nur, Tuba ile daha da güçlendik, daha da eğlenceli ve faydalı içerikler üretmeye başladık. Kendilerini şu sayfada daha yakından tanıyabilirsiniz. Tabii artık firmaların da dikkatini çekmeye başladık.  Aralarında Markafoni, Binboa, Hürriyet, Kahve Dünyası gibi bazı markaların bulunduğu, bizi yalnız bırakmayan değerli destekçilerimiz sayesinde BrandTalks’ı sizlerin de sevdiği, en önemlisi de anladığı ve dürüstlüğüne güvendiği bir platform haline getirmeye başladık. Yurt dışından da izlenmeye, takip edilmeye başladık. Şimdiye kadar sitemize gelen tekil ziyaretçilerin %15’i Amerika ve İngiltere başta olmak üzere, Türkiye dışından geldi.

Biz başladığımız günden bu güne, gördüğümüzü olduğu gibi yazmaya, gençliğin dilinden yazmaya çalıştık. Hiç bir zaman “Bizim hakkımızda şöyle yazsana.” diyenlere prim vermedik, vermeyiz.

O zaman şöyle basit bir video yapmıştık;

Peki bundan sonra ne olacak?

2012 ile birlikte BrandTalks’da bazı değişiklikler göreceksiniz. Görünüm olarak yılın ikinci yarısı için daha da stabil, hızlı ve tarzımızı yansıtan bir tasarım göreceksiniz. Ancak ondan önce, aramıza katılacak yeni yazarlar ya da  aramızdan ayrılacak olanlar var. Sizlere onları tanıtacağız. Bununla birlikte “BrandTalks TV” demek istemediğim, yeni bir video gösterim aparatı gözünüze çarpacak. Burada sevdiğimiz videoları, yazılarımıza ait videoları sizlere sunacağız. TV demiyorum çünkü “XXX TV” öyle kolay bir şey değildir. “Biz yaptık, oldu.” deyip bazı videoları bir YouTube ya da başka bir video servisinde bir kanalda toplamakla olacak iş değil bence. 🙂 Yapılacaksa baya kendi ekibi, günlük programı, röportajları, hatta haber bülteni v.s. gibi detaylarla düşünülerek yapılmalı.

Bunların dışında bir kariyer eklentimiz olacak. Sizleri firmalarla BrandTalks üzerinden buluşturmak istiyoruz ki, görüşmelerde “marka yazıları okuyan bir insan” olarak işe başvurmuş olmanın avantajını gösterebilin.

Son olarak da haber bülteni sistemimizi yeniliyoruz. Her pazar günü, e-posta gelen kutunuzda o haftaya ait çok okunan yazıları ve geçen haftanın yazılarını bulacaksınız.

Ekleyebileceğim bir kaç planımız daha var ama onları hemen duyurmak istemiyorum. Biraz sürpriz olsun. Aralarında, marka portalları içerisinde ilk defa yapılacak olanlar var çünkü. 😉

Bu süreçte, “Ben de size şöyle yardımcı olabilirim.”, “BrandTalks ile alakalı, aklıma şöyle bir şey geldi.”, “Ben de yazar olmak istiyorum.” gibi aklınızda olan ne varsa bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İletişim formlarımızı kullanabilirsiniz. Bireysel olarak bana ve diğer arkadaşlarıma istediğiniz şekilde ulaşabilirsiniz. Bilgilerimiz her yazımızda ve hakkımızda sayfalarında mevcut.

Sevgiler bizden…