Şu bir gerçek ki son dönemde en çok tercih edilen e-ticaret platformlarının başında Shopify geliyor. Neden mi?

  • Wocommerce yeteri kadar akıllı değil,
  • WordPress e-ticaret için tasarlanmadı,
  • Bigcommerce çok karmaşık ve yüksek satış hacmini idare edemiyor,
  • Squarespace’in ödeme sistemi çok sınırlıdır ve yalnızca Stripe veya Paypal ödemelerine izin veriyor,
  • Wix ve Weebly tipi programlar ise sadece yeni başlayanlar için uygundur,
  • Etsy, e-ticaret stratejisi için çok iyidir ancak ne yazık ki e-ticaret pazarlaması yalnızca stratejiden ibaret değildir.

Evet, Shopify en iyi e-ticaret yazılımı! Çünkü yukarıda sayılan tüm eksikleri tamamlıyor, sürekli güncelleniyor ve yenilik kazanıyor. Ayrıca en son duyurulan özellikleri daha öncesinde sunduğu diğer tüm özellikleri çok geride bıraktı. Özellikle mobile getirdiği ödeme sistemi ile herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

İşte Shopify’a başvurmak isteyip istemediğinize karar verirken bilmeniz gereken o özellikler:

(Yorumlar Shopify’ı tercih eden e-ticaret mağazası sahiplerine aittir.)

 

Shopify, bir e-ticaret platformundan çok daha fazlasını sunuyor

Shopify, bir e-ticaret satış platformundan çok daha fazlasını sunuyor. Bu yazılım, bir web sitesinde, Pinterest ve Facebook gibi kanallar aracılığıyla ve bir satış noktasında ürün satmanıza izin veren bir ürün veri tabanı veya envanter (stok) yönetimi sistemine benziyor. Çevrim içi mağaza stok ürünlerini sattığımda kolaylıkla taşınabilir kart okuyucuyu kullanabiliyorum. Shopify, stok ve satış vergisi tahsilatını yönetmeme yardımcı oluyor.

—Jennifer Boaro, The Cat Ball
Shopify, büyük stokları kolayca idare edebiliyor

Shopify’ı e-ticaret platformu olarak kullanmaya karar verdiğimizde şu noktalara dikkat ettik:

  • Geniş bir stoku oldukça kolay bir şekilde idare etmesi,
  • Kullanımının basit olması (daha az teknoloji gerektirdiği için),
  • Çok sayıda dikkat çekici tasarım seçeneği sunması,
  • Büyüdükçe ihtiyacımız olacak özellikleri eklememize imkan sağlaması,

Sonuç olarak, Shopify çok iyi düşünülerek oluşturulmuş ve her ince detayı üzerinde durulmuştur. Yeri geldikçe daha fazla ayarlamalar yapabilirsiniz, çünkü Spotify oldukça organiktir ve her zaman kendisini geliştirmeye devam eder. Yazılımın arkasında onu geliştirmek için sürekli beyin fırtınası yapan ve çalışan bir ekip var. Bu yüzden kendinizi bazen sonsuz seçenekler okyanusunda bulabilirsiniz.

Yazılımdaki bazı eklentiler, ekstra maliyetler isteyebiliyor; ancak sadece ihtiyacınız olanları seçeceğiniz için ve ücretsiz/uygun maliyetli olan eklentiler de sunulduğu için bu konuda çok zorlanmayacağınızı düşünüyorum.

Shopify’ın müşteri desteği de mükemmeldir! Çevrim içi mağazanızı düzenlerken zaman zaman kafanızın karıştığını hissedersiniz, böyle anlarda size her an destek olacak bir ekibin varlığını duyumsamak çok rahatlatıcı oluyor.

Zaman buldukça yeni şeyler denemek kulağa hoş gelse de çok kolay bir şey değildir. Çok faydalı bir yazılım bulduğunuz için sunduğu her özellikten yararlanmak istersiniz. Ancak ara sıra küçük problemlerle karşılaşılabilir, bu tamamen normaldir ve müşteri desteği ile hemen halledebiliyorsunuz. Aslında bunun olması çok iyi böylece en iyisini oluşturmuş olduk ve doğal olarak Shopify’a geçerek satışlarımızı büyük oranda arttırdık.

—Dyan Dowling, Brevar Design

 

Shopify’in müşteri desteği her zaman hazırdır

Size tavsiyem, sizlere sunulan müşteri desteğinden sonuna kadar yararlanmaktır. Yardım almak için müşteri desteği ile kaç kere iletişime geçtiğimi hatırlamıyorum. Yazı tiplerinden  kargo bilgilerini düzenlemeye kadar hemen her konuda onlardan destek istedim. İnanamayabilirsiniz ama her konuda en ince detayına kadar yardımcı oluyorlar. Ayrıca son derece bilgililer ve sevecen bir tavır sergiliyorlar. Müşteri hizmetlerindeki kalitenin Shopify’ı tercih etmemde büyük etkisinin olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Kısacası, sorun ne olursa olsun, desteğin her zaman bir tık uzağımda olduğunu biliyorum.

—Stephanie, Phylogeny Art

 

Shopify, ek satış kanalları için sosyal medya ile birlikte çalışır

Genellikle insanlara Shopify’ın ek satış kanalları oluşturmak için Pinterest ve Facebook ile nasıl kolayca entegre olduğunu anlatıyorum. Pek çok insan birden çok platform kullanmaya çalışırken, ben bu entegrasyonu çok kolay ve yönetilebilir buluyorum. Ayrıca, ücretsiz ve ücretli uygulamalar için entegrasyon imkânları açısından Shopify’ın en gelişmiş platform olduğunu düşünüyorum.

—Kaitlin Phillips Goodey, Goodey Studio
İpucu: içeriğinizi deneme sürümüne kaydolmadan önce hazırlayın

Shopify, e-ticaret işletmeniz için sağlam ve profesyonel görünüme sahip bir web sitesi kurmanın en kolay ve en hesaplı yollarından biridir. Shopify’dan tamamen yararlanmak ve tasarruf sağlamak için hesabınızı açmadan önce hazırlık yapmaya zaman ayırın. Sitenizin nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde çizin, sayfaların ve ürün listelemelerinin kopyasını yazın; tüm ürün fotoğraflarınızı ve web resimlerinizi yeniden boyutlandırın. Bu şekilde, ücretsiz denemeniz başlar başlamaz, bilgi ve resimleri kolayca ekleyebilir ve hızlıca ilerleme katedebilirsiniz.

—Jane Pearson, Janery

 

Shopify POS, çevrim içi ve bizzat satış yapmanıza imkan sağlar

Shopify inanılmaz derecede güçlü bir platformdur ve çevrim içi mağazanızı oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeye gerçekten dikkat ediyor. Shopify’ın en sevdiğim özelliklerden birisi de POS’lardır. Stoku yönetirken ve ürünlerimi takip ederken ürünleri çevrim içi ve bizzat satabiliyorum. Pop-up’ları kendim hazırlıyorum ve bu kadar kolay olabilmesine her seferinde şaşırmaktan kendimi alıkoyamıyorum.

—Lindsay Down, Owner & Creative Director, Pure Colour Baby

 

Shopify, hediye çekini (eşantiyonları) düzenlemeyi kolaylaştırır

Siparişleri ve stoku yönetmenin bu kadar kolay olmasını çok seviyorum. Çok fazla eşantiyon hazırladım ve Shopify ile bu ücretsiz siparişleri (ve stoku) herhangi bir ücret ödemeden ödenen siparişlerle yönetebiliyorum! Shopify’ı seviyorum ve keşke onu çok daha önce kullanmış olsaydım, diyorum.

—Jayme, My Little Athlete

 

Shopify, toptan satışlar da yapmanıza imkan sağlar

Shopify ve the Locksmith uygulamalarıyla aynı web sitesinden perakende ve toptan satış yapabiliyorum!

—Tammy, Cloverleaf

 

Shopify bünyesinde çok yardımcı bir topluluğu bulunduruyor

Shopify’ın en çok sevdiğim şeyi, sizi asla yalnız hissettirmemesidir. Direkt Shopify’ın kendisinden ve üçüncü taraf gruplardan çok fazla destek mevcuttur. Başka birisinin sorunuzu zaten daha önce sorduğunu ve bir başkasının adım adım bu soruya cevap verdiğini rahatlıkla görebiliyorsunuz. Ayrıca birisini telefonla aramak ve doğrudan bu kişiden yardım almak da son derece kolaydır. Gerçekten muhteşem bir topluluk!

—Brittany S Dowd, Mo & Fig

 

Çok fazla teknolojik bir şey istemiyorsanız Shopify tam size göre

İlk zamanlar web sitemizi oluşturmak için WordPress’ten yararlandım. İstediğim görünümü elde etmek ve tüm özelliklerinden yararlanmak için epey bir uğraştım. Ancak teknolojik yapısı içinde kendimi kaybettim. O aralar bir web geliştiricisini de işe alacak durumda değildim. Sinir bozucu 6 ay bu şekilde geçti, daha sonra Shopify’ı buldum ve bir daha onu hiç bırakmadım. Bir site kurmak, çevrim içi ürünleri ve hizmetleri satmak daha kolay olamazdı herhalde.

Shopify’n en güzel yanı, size sunduğu şablonların basit olması ve sizi çok fazla kod veya teknik sorunla uğraştırmamasıdır. Bu yüzden size büyük zaman kazandırır ve farklı yaratıcı çalışmalar için enerji depolamanıza imkan sağlar.

NOT: Daha sonra profesyonel insanları (hayallerimdeki ekibi) işime dahil ettim ve sitemi özelleştirmeye karar verdim. Bana göre çevrim içi dünyada sergilemiş olduğum en iyi davranış budur.

—Neesha Merani, PaperWand

 

Shopify, SEO’yu optimize etmek için mükemmeldir

SEO, herhangi bir web sitesi için temel anahtardır ve Shopify her yerde (ürün fotoğrafları, koleksiyon fotoğrafları, ürün listeleme etiketleri vs.) SEO’ya izin veriyor. Ben bir ay önce Shopify mağazamı açtım ve şu anda ilk arama sayfasında görünüyorum! Kesinlikle bir grafik tasarımcısı ya da yazılımcı değilim, bu yüzden ilk başta kurulumla biraz uğraşmak zorunda kaldım.

Sitede çok fazla özelleştirme yapmaktan hoşlanıyordum ve sitenin basit görünmesini istemiyordum. Açıkçası HTML ile uğraşmak ve bunları HTML’ye eklemek beni biraz zorladı. Neyse ki tek bir telefon görüşmesi ile Shopify destek ekibinin  ve forumlarının sayesinde ihtiyaç duyduğum her şeyi bulabildim ! Şimdiye kadar Shopify’dan çok memnunuz, bu hafta ilk satışımızı da yaptık!

SSMDesign

 

Shopify, iş yönetimini kolaylaştırır

Shopify!!! Seni ne kadar kadar sevdiğimi anlatamam! Bırak da nedenleri sayayım! Beni güzel ve profesyonel gösteriyorsun. Desteğin mükemmel ve tüm aptal sorularıma samimiyetle hemen cevap veriyorsun. Rüyalarımı gerçekleştirmek için tüm uygulamaları uyumlu bir şekilde entegre ediyorsun. Hayatımı kolaylaştırmak için Storetasker ve Kit gibi birçok uzman araç sunuyorsun. Benim gibi teknolojiden anlamayan biri için uygulama ve güncellemeleri en basit ve kolay hale getiriyorsun. Birbirimizi bulmamıza çok memnunum!

Chikahisa Studio

 

Shopify, güncellemelerden ve güvenlik ayarlarından sorumludur

İnternette bir e-ticaret mağazası oluşturmak için birden fazla veri tabanını kodlamak zorunda olduğunuz günler artık Taş Devri’nde kaldı.

Bugün Shopify, ürünleri satmak için tercih edilen platformlarda en kolay ve en sağlam platform olarak başı çekiyor. Artık güncellemelerden ve güvenlik ayarlarından sorumlu olmak zorunda değilsiniz! Sadece fonksiyonlarını genişletmek için geniş bir uygulama yelpazesine sahip olan ve düşük aylık ücret karşılığında yerleşik özelliklere sahip olan Shopify ile tanışmanız yeterli!

—Tamara Hoffbauer, Decorative Design Works

 

Shopify’ı denemek ister misiniz?

Shopify bizim favorimiz! Shopify’ı ücretsiz denemek için buraya tıklayın ya da e-ticaret pazarlaması ve Shopify hakkında daha detaylı bilgi almak için Türkiye’de bu konudaki en uzman ekiplerden biri olan Response DGA’dan ücretsiz danışmanlık talep edin. İletişim için: info@responsedga.com