Golden Drum’ın En İyi İş ve En İyi Uygulama Jürisi, Büyük Golden Drum Ödül Töreni’nde festivalin bu yılki kazananlarını açıkladı. 45 Gümüş, 17 Altın ve 14 Büyük Jüri ödülü tüm yılın en iyi işlerine verildi. Grey Poland Ajansı Good Cause Büyük Jüri Ödülü’nü Halkla İlişkiler grubunda sunulan THE BIGGEST CHRISTMAS CHOIR için aldı.
141 puanla McCann Worldgroup, festivalde en başarılı network ajansı sıfatıyla Golden Net Ödülü’nü aldı. 67 puanla McCann Worldgroup Italy ise, en başarılı ajans ödülü olan Golden Rose’u kucakladı. Geçen yıl Tartini Ödülü’nü alan Voskhod adlı Rus Ajansı 52 puanla en başarılı bağımsız ajans olarak Golden Dragon‘ı kazandı. Vodafone ise 55 puanla, Golden Drum Marka Büyük Jüri Ödülü’nün sahibi oldu.
Özel ödüller kategorisinde yer alan En İyi İş bölümünde sunulan Golden Drum Adriyatik Ödülü, One Book For Peace Çalışması’ndan ötürü New Moment New Ideas Company ajans’ına verildi. Silver Drum Adriyatik Ödülü’nü The Bedtime Storytellers çalışmasıyla Grey Slovenia ve democrARtisation çalışmasıyla McCann Beograd paylaştılar. Bronz Drum Adriyatik Ödülü’ne ise Hope ile Bruketa&Žinić&Grey sahip oldu.
En İyi Uygulama Yarışması Bölümünde Golden Drum Adriyatik Ödülü, The Bedtime Storytellers için Grey Slovenia‘ya gitti. Gümüş Drum Adriyatik ÖdülüImago Ogilvy‘ye Dear Mr. President için gitti. Bronz Drum Adriyatik Ödülü, democrARtisation için McCann Beograd ajansına gitti.
Golden Watch Ödülü’nü kucaklayan isim ise, Responsibly the beer kampanyası ile McCann Worldgroup Italy ajansının Executive Kreatif Direktörü Alessandro Sabini oldu.
Young Drummers Yarışması’nın kazanları: Yaratıcı çözüm sunan See The Full Picture ile Michał Orlikowski ve Bartosz Chlebowicz birinci oldular. 2.’lik ödülünü kazananlar yaratıcı çalışmaları Ljubljana – Culture Overload ile Damian Kitowski ve Michał Oleksów’un oldu. Yarışmanın 3.üncülük ödülünü iki yaratıcı iş paylaştı: Kaja Dobrzanska’nın Hard to pronounce. Easy to love ve Adriana Hochmańska’nın Small in size, great in stories, Tea Šubat.
Golden Drum Festivali hakkında daha fazla bilgi almak için www.goldendrum.com adresini ziyaret edin. Ayrıca fotoğraflara https://goldendrum.com/gallery/2017/ adresinden ulaşabilirsiniz.