24. Uluslararası Yaratıcılık Festivali Golden Drum, bu yılki yarışmanın finalistlerini açıkladı. Bu sene 1000’den fazla yaratıcı iş prestijli Golden Drum Ödülleri için yarışıyor. Festival jürisi hangi yarışmacıların kısa listeye girdiğini açıkladı. Festivalin en çok beklenen etkinliği Golden Drum Büyük Ödül Töreni cuma akşamı saat 20.00’de yapılacak ve kazanan yarışmacılara ödülleri takdim edilecektir.

Best Piece Jüri Başkanı ve İtalya’daki Publicis Worldwide’da Global Kreatif Direktör olan Bruno Bertelli kısa listeyle ilgili, “Sonuçlardan gerçekten memnunuz. Dünyanın en iyi işleriyle kolayca rekabet edebilecek olan çalışmaların çeşitliliğinden ve niteliğinden oldukça etkilendim. Farklı yerel işlerle ilgili görüşler edindim ve pazarı daha iyi  anlama fırsatı buldum. Bu yüzden çalışmalara yönelik eleştirilerim genelde olumlu yönde oldu.” diye belirtti.

Best Piece kategorisinde yer alan Zsolt Balogh, DDB Budapeşte, Macaristan, Alice Burton, CHI & Ortakları, İngiltere, Vasilije Roman, Publicis One Adriyatik, Makedonya, Dušan Drakalski, Demner, Merlicek & Bergmann, Avusturya, Nikolaai Fabrika, Rusya’daki Cheapshot’daki Instinct (BBDO Rusya), Ioana Filip, MRM // McCann Romanya, Romanya, Igor Mladinovic, Imago Ogilvy, Hırvatistan, Alemsah Öztürk, Gray EMEA’daki 4129Grey, Türkiye, Kuba Sagan, K2, Polonya ve Svetlana Tsvelenyeva, TBWA \ Ukrayna, Ukrayna çalışmaları Jüri Başkanı Bruno tarafından değerlendirildi.

Best Practice kategorisindeki çalışmalar hakkında, Best Practice Jüri Başkanı ve Global Executive Yaratıcı Direktörü ve ABD’deki McCann Global Yaratıcı Liderlik Konseyi Başkanı John Mescall şu yorumlarda bulundu: “Zeki, şirin, güzel ve adil bir jürinin içinde bulunduğum için çok şanslıyım ve herkese bundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Amacımız çok basitti: En iyi işi ve en iyi işi yapanı onurlandırmak istedik. Bu nedenle, her işe ve herkese adil bir şans verdik, en iyi ve en büyük işi bulmak için çok tartıştık. Kısa listeye kalan her iş sıkı bir elemeden geçti. Seçeceğimiz iş reklamcılık sektöründe Best Practice’i gerçekten temsil etmek zorundaydı. Ödülü hangi iş alırsa alsın onun seçiminde bir katkımız olduğu için büyük onur duyuyoruz. Bu deneyimi yaşamamı sağladıkları için herkese teşekkür ediyorum.”

Jüri oturumunda John Mescall’a katılan üyeler arasında, Oleg Barinboim, Tutkov Budkov, Rusya, Julia Dovlatova, Geometry Global Prag, Çek Cumhuriyeti Vilmos Farkas, Publicis One Macaristan, Macaristan, Petra Krulc, Grey Ljubljana, Slovenya, Polina Maguire, Havas Moscow, Rusya, Mikko Pietilä, TBWA \ Helsinki, Finlandiya, Jana Savić Rastovac, McCann Beograd, Sırbistan, Maciek Waligóra, DDB&tribal Varşova, Polonya, Martin Woska, TRIAD Advertising ve President, Art Directors Club Slovakya, Slovakya, Bülent Yar, Mindshare Türkiye, Türkiye yer alıyor.

Finalistlere göz atmak için tıklayın: https://goldendrum.com/showcase/

Golden Drum Festivali hakkında daha fazla bilgi almak için www.goldendrum.com adresini ziyaret edin.