Dubai Lynx, 2018 Festivalinde “See It Be It Dubai” programını başlattı. Neutrogena tarafından desteklenen girişim, MENA bölgesinde iletişim sektöründeki kariyerlerinin başlarında olan kadınlar için bir gelişim programıdır.

See It Be It Dubai, yüksek potansiyeldeki kadınları geliştirmek ve onları endüstride görünür kılmak amacıyla yaratıcı iletişim endüstrisindeki cinsiyet eşitsizliği sorununu ele alan bir Cannes Lions girişimidir.

See It Be It Dubai programı MENA bölgesinde reklamcılık, pazarlama, film yapımı, inovasyon, yazı işleri, tasarım, halkla ilişkiler gibi iletişim sektörlerinde kariyer yapan veya bu alanlara ilgi duyan tüm kadınlara açıktır. Festival süresince kadınlar, sahne arkasındaki jüri odasına erişim, network oluşturma, özel olarak tasarlanmış atölye çalışmaları, en saygın ve ilham verici endüstri liderlerinin ve seçkinlerin katıldığı bir salonda bire bir danışmanlık gibi birçok fırsattan yararlanabileceklerdir.

Festival Direktörü Thea Skelton, See It Be It Dubai programı ile ilgili “Bu girişimin Dubai Lynx’e getirilmesinden gerçekten memnunuz. Bölgede çok sayıda yetenekli kadın var. Böyle bir kadın ağı oluşturmamız kadınların potansiyellerini tam olarak ortaya çıkarmalarında ve bu potansiyellerini başkalarına yardım etmek için kullanmalarında çok yararlı olacaktır.” dedi.

Neutrogena AMET Kıdemli Pazarlama Direktörü Andy Roberts ise “Amacımız her kadının sahip olduğu yeteneği en iyi şekilde geliştirmesine imkan tanımaktır. Program; profiller geliştiren, kontaklar artıran, güven inşa eden, liderlik yolunda katılımcılara yol açan tecrübelerin toplamıdır.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Son yıllarda Dubai Lynx, genç profesyoneller ve öğrenciler için düzenlediği özel yarışmalar ve eğitimler ile MENA bölgesindeki yetenekleri geliştirme konusunda önemli aşamalar katetti. See It Be It Dubai, endüstrideki toplumsal cinsiyet eşitsizliği konusuna odaklanan ilk programdır ve MENA bölgesinde ve dünyada büyük bir değişimin yaşandığı bir zamanda kendisini göstermiştir.

Kadınlarının kendilerini geliştirmeleri için imkanlar yaratmak ve onları başarılarından dolayı ödüllendirmek, endüstride karşılaşılan değişikliklerle ve zorluklarla da baş etmeyi  kolaylaştıracaktır. Daha fazla bilgi https://www.dubailynx.com/see-it-be-it için adresini ziyaret edebilirsiniz.