Unilever CEO’su ödülünü Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde alacak

 

25 Nisan 2018 – Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bugün, Unilever CEO’su Paul Polman’ın, Unilever operasyonlarının kalbine sürdürülebilirlik inşa etme konusundaki kararlılığıyla Cannes LionHeart Ödülü’ne layık görüldüğünü açıkladı.

 

Polman 2009 yılında Unilever CEO’su pozisyonuna gelmişti ve o zamandan beri FMCG şirketinin büyümesini sağlamak ve Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı aracılığıyla olumlu sosyal etkisini arttırmak için iddialı bir plan başlatmıştı.

 

2014’te tanıtılan Cannes LionHeart, insanlar veya dünya için anlamlı ve pozitif bir fark yaratmak amacıyla ticari marka gücünden yararlanan kişiye verilen bir onur ödülüdür. Ascential Events CEO’su ve Cannes Lions Yönetim Kurulu Başkanı Philip Thomas, “Paul’un uzun vadeli ve sürdürülebilir iş büyümesine olan bağlılığı, diğer iş dünyası liderleri için bir ilham kaynağı oldu. Paul’un Unilever’de yaptığı şey yaratıcılık ve inovasyon iş ile bütünleştirildiğinde nelerin başarılabileceğine dair mükemmel bir örnek oldu. BM, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Unilever’in Unstereotype Alliance’ın kurucu ortaklarından biri olarak Paul’un bu yılki LionHeart ödülünün sahibi olacağı belliydi.” diye belirtti.

 

Polman, sürdürülebilir, uzun vadeli iş stratejileri ve sistemli değişimi uygulamak için diğer şirketlerle aktif olarak iş birliği yapmaktadır. B-Team’in bir üyesi olan ve Dünya Ekonomik Forumu’nun Uluslararası İş Konseyi üyesi olan Uluslararası Ticaret Odası’nın Başkanıdır. BM Küresel İlkeler Sözleşmesi ve Tüketici Malları Forumu’nda yer almaktadır. Ayrıca Sürdürülebilirlik Komitesi’ne başkanlık etmektedir. Polman ilk olarak Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini geliştirmede önemli bir rol oynadı ve şimdi SDG Savunma Grubu’nun bir üyesi olarak aktif olarak rol alıyor. SDG’lere, kendisine ve diğerlerine olan bağlılığı, “Daha İyi İş, Daha İyi Dünya” adlı raporu, Hedeflerle uyumlu şirketlere ekonomik ödülü veren İş ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonunu kurma konusunda ilham verdi. Polman aynı zamanda yakın zamanda başlatılan Coalition for Inclusive Capitalism Project ve One Young World’ün danışmanıdır.

 

Ödül hakkında yorum yapan Polman şunları söyledi: “Unilever’in sorumlu işletmelere öncülük etme çalışmalarını takdir eden Cannes LionHeart Ödülü’nü almak benim için büyük bir onur. Sürdürülebilir, amaç odaklı büyümenin, tüketicilerin ve toplumun uzun vadeli ihtiyaçlarını karşılamanın en iyi yolu olduğu giderek daha açık bir hale gelmektedir. Bir amacı olan markalar, yaklaşımımızın kalbinde yer alıyor ve Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali tarafından ödüllendirilmek, tüm Unilever ekiplerimizin yaratıcılıklarına ve tutkularına bir övgü niteliğindedir.”

 

Polman’a ödülü 22 Haziran 2018 Cuma gecesi Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde takdim edilecektir. Daha fazla bilgi için  www.canneslions.com adresini ziyaret edin.