Dubai Lynx, her yıl yaratıcı ve etkileyici MENA çalışmalarını en iyi şekilde yansıtmak ve onurlandırmak için ödüllerini güncellemektedir.

MENA bölgesindeki yaratıcılığı kutlamak adına, 2020 beraberinde yeni  bölümler, kategoriler ve bir de ödül getiriyor.

Yeni Ödüller ve Kategoriler

  • Bir yeni Lynx Ödülü: Creative Strategy
  • 7 Lynx ödülüne eklenmiş 5 kategori ile yeni bir “Challenges & Breakthrough” bölümü 
  • 2 Lynx ödülüne eklenmiş bir “New Realities & Voice Activation” kategorisi
  • “Print and Outdoor Craft” ödülü güncellenmiş ve ismi “Industry Craft” olarak değiştirilmiştir.

Yeni Ödül: Creative Strategy

Creative Strategy ödülü, fikrin ardındaki esas fikri ödüllendirecek. Bu ödülü kazanan çalışma, bir markayı yeniden tanımlamış, bir işe yeniden şekil vermiş ya da tüketicileri ve kültürü etkilemiş olacak.

Creative Strategy ödülünün onurlandıracağı güçlü stratejik anlatıya, Suudi Telekom Şirketi (STC) için, J. Walter Thompson Riyadh’ın gerçekleştirdiği Akhou Nora kampanyası en iyi örneklerden biridir.

7 Lynx Ödülünde Sunulan Challenges & Breakthrough Kategorileri 

Dubai Lynx çeşitli ve incelikli yaratıcılığı takdir eder. Bu nedenle herkese, bölgeye özel, uzman çalışmalar ile katılma şansı tanıyacaklarını açıklamışlardır. Özünde yerel bir pazar, içgörü veya toplulukla çalışabilirsiniz.

Challenges & Breakthroughs bölümü, jüri için yeni bir lens olarak düşünülebilir. Bu lens, jürilerin başvurularınıza belirli bir dehaya odaklanan, hem küçük hem de daha zorlayıcı markalar için yaratılmış çalışmaları değerlendiren, yerel, kültürel içgörülere dayanan bir gözle bakmasını ve bütçenin boyutunun değil fikrin gücünün ödüllendirilmesini sağlayacaktır. 

An-Nahar için Impact BBDo tarafından kültürel etkilerden ve içgörülerden ilham almış ve tasarlamış bir kampanya: The Blank Edition

Industry Craft’ın Tanıtımı

The Print & Outdoor Craft Ödülü revizyondan geçirilerek, en iyi şekilde uygulanmış çözümleri ve yaratıcı bir fikri hayata geçirmek için ihtiyaç duyulan kreatif sanatı, yeteneği ve beceriyi kutlamak adına ödülün ismi Industry Craft olarak değiştirilmiştir.