Karma Festivalin planlanmasında yeniden icat, sürdürülebilirlik ve dijital erişim kilit öneme sahip

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, 2022

16 Kasım 2021 – Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, 20-24 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Fransa Cannes’a döneceğini doğruladı. 

LIONS Başkanı Philip Thomas: “Sektörü yeniden bir araya getirmek ve topluluğu bir kez daha bir araya getirmek için sabırsızlanıyoruz. 67 yılı aşkın bir süredir Cannes Lions, global yaratıcı topluluk için bir araya gelen bir güç olarak hizmet etti. Dünya değişmeye ve dönüşmeye devam ederken, bir araya getirenler olarak rolümüzün gelişmesi gerektiğini biliyoruz. Cannes Lions’u karma bir festival olarak inşa etmek, son 18 ayda dijital girişimlerimiz aracılığıyla hoş karşılandığımız genişleyen yaratıcı topluluğumuza ulaşmaya devam etmemizi sağlayacak. Bize gelecek için Festival’i demokratikleştirme, yenilik yapma ve yeniden icat etme fırsatı sunuyor.” dedi.

Mart 2020’de başlatılan ve şu anda 10.000’den fazla üyesi olan abonelik tabanlı, dijital teklif olan LIONS Üyeliği üzerine inşa edilecek Festival için planlar, global topluluğa daha fazla esneklik ve yaratıcılığın yuvasına daha kolay erişim sağlamak için geliştirilmektedir. 

LIONS Genel Müdürü Simon Cook: “Topluluğumuzun anlamlı bir şekilde bir araya gelmesini sağlayan amaca yönelik bir Festival inşa etmek için temelleri atıyoruz. Yüksek oranda seçilmiş içerik, topluluk ağı oluşturma fırsatları ve gündem belirleme girişimleri aracılığıyla Cannes Lions, global endüstri için endüstrinin ve dünyanın bugün karşı karşıya olduğu en acil sorunları ele almak için yıllık bir forum sağlayacaktır. Bunu yaparken, sektör için olduğu gibi bizim için de sürdürülebilirlik ilk plandadır ve bir sürdürülebilirlik gündemi oluşturmaya kararlıyız. Bir dizi ortakla birlikte, tarihteki en sürdürülebilir Festivalimizi sunmaya çalışıyoruz.” dedi.

Geçen hafta, LIONS yıllık State of Creativity Study’yi (Yaratıcılık Durumu Çalışması) açtı. Endüstrinin yaratıcılığa yönelik tutumlarını ve yaklaşımlarını ortaya çıkarmak ve yarın yaratıcı ekonomiyi neyin etkileyeceğinin doğru bir resmini çizmek için tasarlandı. Çalışmanın sonuçları, tüm platformlarında ve etkinliklerinde LIONS 2022 editoryal gündemini oluşturacak. Cannes Lions, içerik çağrısını Ocak ayında açacak.

2022 Cannes Lions jürilerinden bahsetmişken, Ödüller & İçgörü Başkan Yardımcısı Susie Walker: “Festivali Cannes’a döndürmek, jüri üyelerimizi bir kez daha bir araya getirebileceğimiz anlamına geliyor. Eşsiz değerlendirme teknolojimiz, ilk değerlendirme aşamalarını uzaktan yürütmemize izin veriyor, ancak 1954’ten beri yaptıkları gibi, jüri üyelerini final aşamalarını tamamlamak ve Lion’ları ödüllendirmek için Cannes’a geri getirmekten mutluluk duyuyoruz. Jürilerimiz çalışmanın derinlerine inerken ve yaratıcı mükemmellikte global ölçütü belirlerken tartışmaları ve içgörüleri duymak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Son 18 ayda Cannes Lions, Ascential sahipleri ile birlikte, canlı etkinliklerde sektördeki en iyi uygulamaları sunan bir sağlık ve güvenlik standardı geliştirdi. Festival, etkinlik öncesinde ve etkinlik sırasında en son sağlık kurallarına bağlı kalacaktır. Cannes Lions, 20 Ocak 2022’de başvurular ve kayıtlar için açılacak.

LIONS Üyelik platformu, yıl boyunca yaratıcılığın yuvasıdır. Özel içeriğe, kaynaklara, eğitime ve ağ oluşturmaya erişim için daha fazlasını buradan öğrenin.