See It Be It Programı, Cannes Lions, 2022

Yaratıcı kadın yeteneklerin  2020/2021 grubuna katılması için beş yer mevcut

Bu yılki See It Be It yükseltme programı 20-24 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde gerçekleştirilecek. 

26 Ocak 2022 – Cannes Lions, küresel endüstrinin her yerinden yaratıcı kadın yetenekleri desteklemeyi ve onları üst düzey yaratıcı rollere yükseltmeyi amaçlayan See It Be It programı için başvuruların başladığını duyurdu. 

2020/21 grubu için halihazırda seçilmiş 15 kadına katılmak için dünyanın her bir yanından kadın endüstri yetenekleri için beş yer mevcut. Tam erişimli bir Festival kartı, Cannes’a gidiş-dönüş seyahati ve konaklama alan grup, Haziran ayında Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde birlikte benzersiz bir gelişim deneyiminde yer alacaklar, Festivalin izniyle, özel bir etkinlik ve atölye programına katılacaklar ve bugün sektördeki en saygın liderlerden bazılarıyla mentorluk çalışması yapacaklar. Bugüne kadar, See It Be It’te 100’den fazla kadın yer aldı ve birçok mezun liderlik pozisyonlarına yükseldi, Lions ödülleri kazandı ve Cannes Lions jürisi oldu.

2022 için program boyunca katılımcılara rehberlik edecek See It Be It Elçisi FCB Hindistan’ın Baş Kreatif Sorumlusu Swati Bhattacharya, yanı sıra Badger & Winters’ın Kurucusu ve Ticari Genel Müdür Yardımcısı Madonna Badger See It Be It Başkanı olacak.

Swati Bhattacharya: “See It Be It’in en önemli unsuru, en parlak kadınları bir araya getirerek, onlara kariyerlerinde öncü olmaları, daha çok parlamaları ve sahip çıkmaları için destek olmaktır. Emsal mentorluğu, daha fazlasını başarmak için birbirimizi yukarı kaldırmanın hassas bir dansıdır. Cinsiyet bizim bir parçamız ama bizi tanımlamaz. Kadınlar liderlik edebilir ve etmelidir ve See It Be It programına duyulan ihtiyaç şimdi her zamankinden daha fazladır.” diye yorumladı.

LIONS Ödüller ve İçgörü Başkan Yardımcı Susie Walker: “See It Be It, yaratıcı iletişim endüstrisindeki cinsiyet dengesizliğine yanıt olarak 2014 yılında başlatıldı. Program, dünyanın dört bir yanından kadın endüstri yeteneklerine kariyer ve liderlik hedeflerinde ağ oluşturma ve bir dizi destek sağlar. 2022’de See It Be It programını genişletmekten ve kişisel ve profesyonel başarıya ulaşmaları için dünyanın dört bir yanından sektördeki yaratıcı kadınları desteklemekten mutluluk duyuyoruz.” diye ekledi. 

Cannes’ta 2022 grubu için yeni seçilen beş yaratıcıya katılacak olan See It Be It 2020/2021’de yer almak üzere halihazırda seçilmiş 15 kadın aşağıdaki gibidir:

Allie Steel, Avustralya, DDB, Kıdemli Yazar;

Andrea Auz, Ekvador, Paper, Kreatif Direktör;

Denise Tee, Filipinler, Yaratıcı Danışman;

Ellen Fromm, Hollanda, AKQA Amsterdam, Kıdemli Metin Yazarı;

Geetanjali Jaiswal, Hindistan, McCann, Kıdemli Yaratıcı Direktör;

Javiera Wuth, Şili, Pedro Juan y Diego, Kıdemli Metin Yazarı;

Karo Gómez, Meksika, Media.Monks, Sosyal Medya Stratejisti;

Lauren Ferreira, ABD, TBWA\Media Arts Lab, Apple Kreatif Direktörü;

Letícia Rodrigues, Brezilya, FCB Brezilya, Yardımcı Yaratıcı Direktör

Mica Gallino, ABD, Nike, Marka Kreatif Direktörü;

Nedal Ahmed, Japonya, Wieden+Kennedy Tokyo, Kıdemli Yazar;

Rachel Chew, Singapur, Ogilvy, Associate Yardımcı Yaratıcı Direktör

Rosa Guerrero, Dominik Cumhuriyeti, MoM Marketing of Minds, Yaratıcı Lider;

Roxana Nita, Romanya, Cheil Romania, Kreatif Direktör;

Tescia Deák, ABD, TBWA\Chiat\Day, Kreatif Direktör

Başvurular kadınlara, trans kimliği olan ve non-binary kişilere açıktır ve nasıl başvurulacağına dair daha fazla ayrıntı burada bulunabilir. Başvurular 16 Şubat 2022’de sona erecek ve See It Be It 2022 grubunun tamamı Mart ayında açıklanacak.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, 20-24 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Fransa Cannes’da gerçekleştirilecek olup geçişler buradan satın alınabilir.