Uluslararası yaratıcılık festivali Cannes Lions, 2023 Film Craft kategorisi için Jüri Başkanı olarak Kim Gehrig’in atandığını duyurdu. Kim Gehrig, film, reklam ve müzik videolarındaki olağanüstü yeteneği ve sanatıyla tanınan, ödüllü bir yönetmendir. Cannes Lions’da Film Craft jürisine liderlik eden ilk kadın ve film yapımcılığı ve ekran üstü sanatta yaratıcı mükemmellik için küresel ölçüt belirlemekten sorumlu olacak.

LIONS CEO’su Simon Cook, Kim’in atanmasından duyduğu heyecanı dile getirerek, onun Lion ödüllü çalışmasının, onun kültürü değiştirme ve şekillendirme konusundaki üstün yeteneğini sergilediğini belirtti. Dan Wieden Titanium Lion’un ‘Viva La Vulva’ ödülünü kazanması da dahil olmak üzere Kim’in Libresse ile yaptığı çalışmalar Cannes Lions’da büyük övgü aldı. Portföyü, güçlendirme, ilham verme ve teknik olarak yenilik yapma konusundaki yeteneğini gösteriyor. Kim Gehrig’in atanması Cannes Lions için büyük önem arz ediyor. Festival organizatörleri, Haziran ayında Film Craft Lions’ı ödüllendirirken onun ve jürisinin tartışmalarının sonuçlarını görmek için sabırsızlandığını belirtti.

Libresse “Viva La Vulva” Advert, 2018

Sport England için ‘This Girl Can’ ve bir kadın tarafından yönetilen ilk Noel reklamı olan John Lewis için ‘Man on the Moon’ gibi ödüllü reklam filmlerini yöneten Kim Gehrig, sektörde öncü kadın sesleriyle ünlüdür. Libresse ile ünlü çalışması ‘Viva La Vulva’, ekranda kadın cinsel organı etrafındaki damgayı kaldırmayı amaçlayan oldukça ses getiren bir reklamdı. Çalışma, canlandırıcı bir vulva kadrosunu heyecan verici bir şarkıda birleştirdi ve prestijli Glass: The Lion for Change dahil 13 Lion kazandı. 2019’da Nike için “Dream Crazier” ile spor yapan kadınlara ilham verirken çalışmaları ses getirmeye devam etti.

Cannes Lions Film Craft Jüri Başkanı olan Kim Gehrig, her sabah kalkmasının nedeninin film yapımı sanatı olduğunu, Jüri Başkanı olarak hizmet etmekten derin bir onur duyduğunu ve yapılmış olan tüm inanılmaz çalışmaları görmeyi ve film yapımcı arkadaşlarının sanatından keyif almayı dört gözle beklediğini belirtti. 

Festival, 19-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ve küresel endüstrinin bugün kendilerinin ve dünyanın karşı karşıya olduğu en acil sorunları ele alması için yıllık bir forum sağlamanın yanı sıra, Lions ödülü aracılığıyla yaratıcı mükemmellik için küresel ölçüt belirlemeyi sağlayacak. Cannes Lions’a katılım için başvurular ve kayıtlar şu anda açık ve bu yılki Jüri Başkanlarının yanı sıra Festival, Lions Ödülleri ve LIONS Üyeliği hakkında daha fazla bilgi canneslions.com adresinde bulunabilir.