Üç harflilerden mi daha çok korkarsınız üç harfli ayakkabı markasından mı?  Evet, burada söz konusu olan; erkeklerin bir türlü alışamadığı, kadınların da neyse ki yavaş yavaş uzaklaştığı UGG botlar. Sorunun cevabıysa muhtemelen, ‘Üç harflilerden korkmam üç harfli botlardan korktuğum kadar’ olacak.

Ama şimdi bu cevabı geri alalım ki bir başka üç harfli ayakkabı markasına ayıp olmasın. Burada bahsedilen, ASH. Kendi tanımlamalarına göre “Leonello Calvani ve Patrick Ithier isimli iki mükemmel yaratıcı aklın tutkusu ve bilgisiyle 2000 yılında yaratılan italyan marka.” Bu marka pek çoğumuza tanıdık gelmese de, diğer bir çok italyan marka gibi dünyaca ünlü aslında. İtalya’nın dışında, Amerika’da, İngiltere’de mağazaları var. Türkiye’de Deriden mağazalarında, fotoğrafta gördüğünüz zımbalı model, şuan %20 indirimle 795 TL’den satılıyor. Evet biraz pahalı olduğu kabul ama ‘Düşman ayağa bakar’ diyerek, varını yoğunu ayakkabıya yatıranlardansanız bence ASH için altınlar bozulmaya değer.

Markanın bir çok ayakkabı modeli var; platform topuklu ayakkabılardan babetlere kadar ama bu yazıda ısrarla vurgulanan model ‘Trash Biker Boot’ isimli zımbalı asi botlar!

‘Ben  çok sevdim bu zımbalı öve öve bitiremediğiniz modeli ama çok pahalı’ dediniz! Geçen gün bir mağazada, tıpatıp aynısının suni deriden yapılmışını gördüm, 200 TL civarında satılıyordu. Satıcının ASH markasından da, sattıkları modelin ‘çakma’ olduğundan da haberi yoktu, Yunanistan’dan geliyormuş o ayakkabılar. Ben vitrinde fiyatıyla görünce gözlerim parlayarak içeri girdim ancak elime alınca ASH olmadıklarını anladım. Umuyoruz ki Ugg botlar gibi bunların da her yerde sahteleri satılmaya başlamaz, öyle bir senaryoda ne olacağını yazmama gerek var mı?

Orjinalinini almalıyım ama yurtdışında daha uygundur fiyatı diyorsanız buyrun bakın; http://www.ashitalia.com , http://www.ashfootwearusa.com ve http://www.ashfootwear.co.uk markanın ülkelere göre website’leri. Bunların dışında Asos, Ebay gibi sitelerde de bir çok modelini bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

ASH’in dijital reklam videosu da uzun süredir yazmak istediğim bir konuya örnek. Moda dışında ki bir çok sektörün televizyon reklamlarına zaten alışıktık, dijital kampanyalarına da alıştık. Fakat, farkındaysanız televizyonu zamanında çokta fazla kullanmayan bir çok moda markasının dijital reklam videolarına artık internetten kolayca ulaşabiliyoruz. Bu konuya bir başka yazıda değinebilmek dileğiyle, şimdilik size ASH’in videosu özet olsun.