Sevdiklerimizle, arkadaşlarımızla kısa mesajla haberleşerek büyüyen, kısa mesaj sesi olarak telefonlarına farklı sesler, farklı tonlar ekleyip, ?bir yeni mesajınız var? bildirimini gördüğünde heyecanlanan bir nesildik biz. Günümüzde gerek mobil uygulamalar, gerekse sosyal medya üzerinden sağlanan iletişim ile göz nurumuz kısa mesajın pabucu dama atıldı gibi gözüküyor. Açıkçası içinde bulunduğumuz internet çağında bu durumu gayet normal karşılamak gerekiyor. Şimdi, ?internet çağında olsak da  ne olursa olsun kısa mesajın yeri ayrı abi.?diyenlerin işine yarayacak bir uygulamadan bahsedeceğim. İletişimini internetten sağlayan internet düşkünleri, bu uygulama eminim sizlerin de çok işine yarayacak. Neden mi bahsediyorum? Yublu?nun sizlere internet üzerinden sunduğu ücretsiz kısa mesaj uygulamasından. Ayrıca belirtmeliyim ki, bu yazıyı sevgililer gününden bir süre sonra paylaşmamda bir tesadüf değil. Sevgililer gününde hediyelerinizle, jestlerinizle iyice kıvama getirdiğiniz, mesafeleri Usain Bold gibi aştığınız sevgilinizle iletişiminizi daha da çoşturmak  için doya doya mesajlaşmak isteyeceğinizi düşündüm. Bu kadar da iyi niyetli bir insanım işte.  Hadi yine iyisiniz. Bu arada yalnız olanlar, hala sevgilisi olmayanlarda ebeveynlerine, Almanya?daki abisine, dedesine, kankisine  mesajlarını atabilir ya da eski sevgililerine yepyeni bembeyaz bir sayfa açmak istediklerini anlatan boş bir mesaj gönderebilirler. Uzatmadan  konumuza geri dönelim. Ocak ayında hizmete başlayan Yublu, kullanıcılara ücretsiz kısa mesaj gönderme imkanı sağlıyor.

Beleşe alışkın genç nesile Yublu?nun verdiği bu hizmet bir armağan niteliğinde.  Üstelik yakın zamanda yapılan güncellemelerle Yublu daha komplike bir hale gelmiş durumda. Yublu’da mesaj gönderme sınırı olmadığı gibi yurtiçine- yurtdışına gönderim sınırı da yok. Yublu?nun web sitesinden ve aynı zamanda Facebook sayfasından kısa mesaj gönderebiliyorsunuz. (Facebook’da kısa mesaj gönderim hizmeti şu an yenileniyor fakat aldığımız bilgiye göre çok  yakında tekrar yayında olacak.) Kısa mesaj gönderimi ise oldukça basit ve bizleri dolandırıp, yormuyor. İlk önce web sitesinden ya da Yublu Facebook sayfasından telefon numaranızı girerek kayıt oluyorsunuz daha sonra telefonunuza gelen aktivasyon kodu ile üyeliğinizi aktif ederek adınızı, rumuzunuzu ve dilediğiniz kadar  mesajınızı yazıp istediğiniz telefon numarasına gönderebiliyorsunuz. (Yalnız olanlar lütfen sağa sola sarkıp, asıldığınız kişilere abudik gubidik mesajlar atıp, yazıyı yazdığıma pişman etmeyin. 🙂 ) Aynı zamanda Yublu üzerinden telefon rehberinizi oluşturabiliyor, attığınız mesajları ve telefonunuza Yublu’dan gönderilen mesajları kayıt edebiliyorsunuz.

Yublu, böyle bir hizmeti sebil olarak nasıl sağlıyor diyen daha pazarlama odaklı düşünen arkadaşların merağını da giderelim. Yublu sitesinin arka planını sponsor firmalar alıyor ve bu alanı markalara  reklam için tahsis ediyor. Bu sayede de Yublu hem markasını konuşturuyor hem de bizlere kısa mesaj attırıyor.