64. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, kayıt başvurularını resmi olarak duyurdu ve kolaylaştırdığı yeni başvuru sürecini açıkladı. Ödül kategorilerinde bu sene özellikle veri, teknoloji ve marka deneyimi konularına odaklanılmış.

24 Ocak 2017 –  Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, prestijli Lions ödüllerine kayıt başvurusunun bugün başladığını duyurdu.

Bu yıl yeni ödüller bulunmuyor. Başvuru sürecini basitleştirmek ve kolaylaştırmak için yeni değişiklikler üzerinde durulmuş. Bunların arasında, insanları daha etkili bir şekilde yönlendirmek için tasarlanmış  yeni 10 maddelik bir giriş kontrol listesi yer alıyor.

En iyi yaratıcı çalışmayı ödüllendirmek için verilen uluslararası Lions ödülleri, İnovasyondan Ürün Tasarımına, Eğlence’den Yaratıcı Verilere ve Dış mekan çalışmalarına kadar 24 ana disiplini takdir ediyor ve onurlandırıyor. Başvuru sayısı her yıl artıyor ve 2016’da rekor kırarak 43.101’e ulaştı.

Lions’un, hizmet verdikleri endüstriyi tam olarak temsil etmeye devam etmesini sağlamak için, 2017’de bazı mevcut ödüller alt kategorilere ayrılmış ve değiştirilen yönergeler jürinin neleri dikkate aldığını ana hatlarıyla belirtmeye yardım edecektir.

Lions ödüllerini etkileyen kategori değişiklikleri:

The Innovation Lions (Yenilikçi Lions Ödülleri), bu yıl hayata geçirilen teknolojik çözümlerin doğması ve iki yeni kategorinin tanıtılmasıyla ortaya çıkmıştır. ‘Teknolojik El Sanatları ve Geliştirme’, fikirlerin arkasındaki teknik cesareti ödüllendirecek ve ‘Erken Aşama Teknolojisi’ prototipler ve beta aşamasındaki fikirler için bir alan sunuyor, start-up’ların en iyi işi yapabilmeleri için daha fazla olanak sağlıyor.

The Creative Data Lions (Yaratıcı Veri Lions Ödülleri), yeni kategorileri sunarak artık yaratıcı bilgilerin daha doğru ve anlamlı bir şekilde kullanmanın farkına varılmasını amaçlıyor: ‘Veri Stratejisi’, ‘Veri Tabanlı Hedefleme’ ve ‘Gerçek Zamanlı Verilerin Kullanımı’ ve Medya Lions’taki mevcut veri bölümleri düzeltilmiştir.

The Media Lions (Medya Lions Ödülleri), bir medya kampanyasının dikkat çeken bir medya stratejisi, planlaması ve uygulamasının sonuçlarına ulaşmak için nasıl bir süreç geçirdiğini takip eden yeni ‘Medyada Mükemmellik’ bölümünü ekledi.

The Promo & Activation Lions (Promosyon ve Aktivasyon Lions Ödülleri), öykü anlatımı ile ilgi çekici, sürükleyici, yüz yüze müşteri odaklı marka deneyimleri için yepyeni bir ‘Deneyim’ bölümü sunuyor.

Cannes Lions Ödülleri Direktörü Simon Cook, “Lions ödülleri, sektör ile ortak olarak geliştirildi ve sürekli bir kendisini yeniden gözden geçirme aşamasındadır, çünkü mevcut değişiklikleri yansıtmaya devam etmeleri hayati önem taşıyor. Bu yıl bu yüzden yeni bir Lions ödülü yok, bunun yerine mevcut ödüllerimize odaklandık ve onlara ilgiyi artırmak için geliştirdik.” dedi.

Cannes Lions Genel Müdürü Jose Papa, “Lions ödüllerini kazanan iş, yaratıcı iletişimdeki en heyecan verici ve yenilikçi ilerlemeleri gösterir ve standardı uluslararası olarak belirler. Ödüller her zaman Festivalin kalbi olacaktır.” yorumunda bulundu.

Lions ödüllerini kazananlara ödülleri her yıl Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali tarafından veriliyor.100’e yakın ülkeden 15.000’den fazla insanın katıldığı bu yaratıcı topluluğun varlığı, marka ile ilişiği olan herkesin birbiriyle bağlantı kurması, birikimlerini paylaşması, öğrenmesi ve en iyi çalışmanın ödüllendirmesi festivali dünyadaki tek uluslararası buluşma alanı haline getiriyor.

Etkinliğin yeni içerik kolu olan Cannes Lions Stories, https://www.canneslions.com/stories aracılığıyla kategori geçmişi ve ortaya çıkan endüstri eğilimleri sunuyor. Ödül ekibi, haftanın etkinliklerini haftalık olarak yayımlayacak, aday görüşlerini, geçmişte kısa listeye girmiş olanları ve önceki yıllarda kazananların çalışmalarını örneğin, Story of Cyber ​​ve A Lion Five – The Entertainment Lion gibi canlı örnekleri sergileyecek.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali 2017:

17-24 Haziran 2017, Cannes, Fransa.

Çalışma kaydı oluşturmak ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için: Https://www.canneslions.com/awards/the-lions adresine bakın. Gelişmeleri takip etmek için www.canneslions.com adresini ziyaret edin.
Çalışma kaydı oluşturmak isteyenler, online olarak daha fazla bilgi bulabilir ve sunumları ile ilgili doğrudan bir Ödül Uzmanı ile görüşebilirler: https://www.canneslions.com/awards/help-entering