Cannes Lions geçtiğimiz yıl See It Be It programı başkanı Badger&Winters’ın Yetkili Yaratıcı Yönetmeni Madonna Badger’ın elçilik görevini bu yıl ABD – R / GA’in Yetkili Yaratıcı Yönetmeni Chloe Gottlieb’e devrettiklerini duyurdu. Badger, ise projede üç yıl boyunca Başkan olarak görev almaya devam edecektir.

Beşinci yılındaki See It Be It, cinsiyet eşitliği sorunlarıyla karşı karşıya olan ve değişimin öncülüğünü üstlenmek isteyen kadınlar için yaratıcı iletişim endüstrisinde kariyer gelişimi ve bu alanda yükselme fırsatı sunan bir programdır. Cannes Lions See It Be It Yönetim Kurulu Başkanı Louise Benson, “Geride bıraktığımız yıllar boyunca uzman liderlerin tecrübelerinden yararlanmak için See It Be It’e başvuran kadınlardan muazzam tepkiler aldık.” dedi. Gottlieb ile ilgili ise “Chloe başkalarını lider olmaya teşvik etmek için danışmanlığa ve paylaşıma büyük önem veren, çok yetenekli, alanında parlayan bir Yaratıcı Liderdir.” şeklinde konuştu.

Elçi olarak Gottlieb’in rolü; yönetici eğitimi, özel seminerler, özel bir rehberlik planı gibi seçkin bir programla yetenekli kadınlardan oluşan bir gruba liderlik etmek ve bu süreç boyunca onlara bilgi ve rehberlik sağlamak olacaktır. Duyurunun ardından konuşan Gottlieb, “Bu yıl elçi olarak seçilmek büyük bir onur. Madonna ile See It Be It etkinliklerine daha önce katılma fırsatım olmuştu ve programın bu kadar güçlü olması beni çok etkilemişti. See It Be It, bu derece yetenekli kadınların endüstride yaratıcı liderler olarak kendi potansiyellerini tanımaları ve gerçekleştirmeleri ve başkalarına ilham verirken onlara ilerlemelerini sağlayacak bir insan ağını geliştirmeleri için inanılmaz bir fırsat sunuyor.”

See It Be It Başkanı girişimin gidişatını ve dönüşümünü yönlendirmek için yeni bir konum kazandı. Madonna Badger, üç yıllık görev süresi boyunca sözcü olarak rol alacak ve program için savunuculuk yapacak. 2017’de elçi olarak yer alması ve Cannes Lions yargılama sürecinde yapmış olduğu nesneleştirme kriterleri savunması sayesinde Badger, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı ve programın artık gerekli olmadığı bir noktaya ulaşmak için uzman rehberliği ve savunuculuğu sağlayabilir.

Duyuru üzerine konuşan Badger, “Geçen Sene See It Be It’in bir parçası olmak benim için harika bir deneyim olmuştu. Yapabileceklerine gerçekten inandığım muhteşem kadınlarla tanışma ayrıcalığına sahip oldum ve buna devam edip endüstrideki gerçek değişimi ortaya çıkartmaya destek olacağım. Başkan olarak birçok eşitsizlik konusu üzerinde savunucu olmayı sürdüreceğimi taahhüt ediyorum ve artık küresel çapta bir değişim zeminin oluştuğunu hissediyorum.” dedi.

Cannes Lions Yönetim Kurulu Başkanı Louise Benson, “Program başkanı olacak kişinin değişime tutkuyla bağlı ve sektör içinde seçkin biri olmasını istiyorduk. Madonna bu özelliklerin hepsine sahip ve daha önce See It Be It’in içinde yer almış biri.” dedi.

2017’de bir dizi başarılı küresel etkinliğe imza atan Madonna, Chloe ve misafirlerle 28 Şubat’ta R / GA’in ofisinde buluşacak. Katılımı ücretsiz olan etkinlikte See It Be It topluluğu, liderlik ve güvenle ilgili konulara bir giriş yapılacaktır.

See It Be It 2018’in bir parçası olmak isteyen adaylar, program hakkında daha fazla bilgi almak ve nasıl başvuru yapacaklarını öğrenmek için www.canneslions.com/see-it-be-it adresini ziyaret edebilirler. Başvurular 12 Şubat’ta açıklanacak ve 16 Mart’ta sona erecektir.