1995 senesi. 19 yaşındaki William, bir süredir yerel bir teknoloji dergisinde çalışıyordu ve o gün ilk kez altında kendi imzası olan bir röportaj yapacaktı. Röportaj yapacağı isim, son günlerde adını birkaç kere duyduğu, ‘internet’ adı verilen global bir ağın yaratıcılarından olan ünlü mühendis Robert Metcalfe’den başkası değildi.

Genç muhabir, Robert Metcalfe ile konuşurken; bu son derece bilgili ve birikimli mühendisin ortaya koyduğu buluş konusunda son derece ilgisiz ve karamsar olduğunu fark etmişti. Öyle ki, Robert Metcalfe röportajı şu cümleyle bitirmişti:

‘Bu şeyin en fazla 1 sene sonra hayatımızdan sonsuza dek çıkacağını öngörüyorum.’

***

Dünyayı değiştiren teknolojik ve bilimsel buluşlarda, yeniliklerde ve hatta stratejilerde, bu yenilikleri hayatımızın değişmez bir parçası yapanların hiçbir zaman o buluşların mucidi / yazılımcısı olmadığını bilmek sizce de ilginç değil mi? Bu yeni uygulamaları ve henüz kendini ispat etme şansı bulamamış ‘genç’ stratejileri alıp, birkaç senede profesyonel yaşamın değişmez parçası yapan birileri var. Evet, bu yeni olguları, onları ortaya koyan geliştiricilerin dahi hayal edemeyeceği şekilde kullanıp kendi hedeflerine giden yolda çok doğru ve çok verimli şekilde kullanan insanlardan bahsediyoruz. Profesyonel yaşamın ‘Rönesans’ını yaratan insanlar bunlar. &Now Business&Tech Week’i ortaya koyarken temel motivasyon kaynağımız tam olarak buydu: Bu ‘best practicer’ isimleri; rutin çizgide hareket etmek istemeyen, kendini geliştirmeyi ve yenilemeyi hedefleyen katılımcılarla buluşturmak.

&Now Business&Tech Week süresince, size 3 gün boyunca 3 günden çok daha fazlasını sunma konusunda son derece kararlıyız. Mesleklerinde tanınan, yetkin profesyonellerin dahi ilgiyle takip ettiği 150’den fazla konuşmacıyı 3 gün boyunca sizlerle buluşturuyoruz. Birbirinden öğretici ve keyifli oturumlara katılırken, alternatif sahnelerde gerçekleşen eğlenceli ve sıra dışı etkinliklerle de profesyonel kimliğiniz için doyurucu bir zaman dilimi vadediyoruz.

3 gün boyunca profesyonel yaşamınız için size vaat ettiğimiz somut gelişimlerin birkaçını ele alacak olursak;

Strateji: Daha Derin, Daha Hızlı! : 5 sene önce hangi telefonu kullandığınızı, hangi uygulamaları indirmiş olduğunuzu hatırlıyor musunuz? Hayatımızda her şey çok hızlı değişirken, şirketlerin aynı hedeflerine aynı yoldan gitmeye çalışmalarının en doğru uygulama yöntemi olmadığı çok açık. İnsan Kaynakları Zirvesi konuşmacılarımızdan Davranış Stratejisti & Yazar & Sanatçı & İnovasyon Uzmanı Max McKeown, bu konudaki görüşünü şu şekilde özetliyor:

‘Tüm başarısızlıklar, adaptasyonda başarısızlıktan kaynaklanır; başarının sırrı ise başarılı şekilde adapte olabilmektir.’

Organizasyon, 100 Sene Yaşayacak Kadar Güçlü, 1 Günde Değişebilecek Kadar Esnek! : Şirketlerin kaç farklı kimliğe sahip olduğunu düşündünüz mü hiç? Müşteri gözündeki kimliği, kendi çalışanının gözündeki kimliği, rakip şirket çalışanının gözündeki kimliği… Bir şirketin bir imaj sahibi olması çok kolay olsa da, bu imajı yönetmek güçlü ve tutarlı bir organizasyon planıyla mümkündür. Kitaplarıyla bütün dünyada bestseller listelerine giren, çalışan-şirket-müşteri üçgenindeki yazılarıyla dikkat çeken genç yazar ve stratejist Ryan Holiday, Pazarlama Zirvesi kapsamında sahnede olacak.

Analiz, Müşterimi Yarın, Bugün Olduğundan Daha İyi Tanıyacağım! : Hedef kitlenizin hangi davranışlarını ölçümlemelisiniz? Anlamlı bir analiz seti oluşturmak, bunu doğru şekilde yorumlamak ve harekete geçmek! İş dünyasında büyük ses getiren Digital Darwinism kitabının yazarı Tom Goodwin, &NOW bünyesindeki Pazarlama Zirvesi’nde sahnedeki yerini alacak.

Yöneticilik, Değişim Esnasında Hata Toleransları En Az Olanlar! : İyi ve etkili bir yönetici olmak, çalışılan ekipten tam verim alabilmek için tam motivasyon sağlamayı gerektirir. Uzun senelerdir dünyanın en büyük danışmanlık şirketlerinden biri olan Boston Consulting Group’un partnerlerinden olan Yves Morieux, bu konudaki yenilikçi görüşlerini paylaşmak için İnsan Kaynakları Zirvesi’nde sizlerle buluşuyor.

Yukarıdaki isimler ve çok daha fazlası, 8-9-10 Mayıs tarihlerinde Uniq İstanbul ve Volkswagen Arena’da sizlerle olacak! Bu eşsiz deneyimle ilgili detaylı bilgi almak ve etkinliğe katılmak için TIKLAYIN!