Türkiye’den Y&R İstanbul, Medina Turgul DDB, TBWA\ISTANBUL ve 4129Grey kısa listelerde yer alıyor.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nde Health & Wellness ve Pharma kategorilerinden sonra bugün 5 kategorinin daha kısa listeleri açıklandı.

Outdoor, Mobile, Design, Radio & Audio ve Print & Publishing kategorilerinde açıklanan kısa listelerde Türkiye’den de çalışmalar bulunuyor.

Toplam 2 bin 628 başvurunun yapıldığı ve 302 çalışmanın kısa listeye girdiği outdoor kategorisinde Y&R İstanbul Animal Planet için hazırlamış olduğu Love is Natural – Cows, Love is Natural – Lions ve Love is Natural – Zebras ile kısa listede yer aldı. Outdoor kategorisinde Y&R İstanbul’un kısa listeye kalan diğer çalışması ise Mephisto için hazırladığı Kurtarılan İmzalar oldu.

Aynı kategoride yer alan Medina Turgul DDB, Koçtaş için hazırlamış olduğu Massive Shelf, Tape Measure ve Chrome Hanger çalışmaları ile kısa listede yer aldı.

TBWA\ISTANBUL‘un Fear & Fantasy İstanbul için hazırladığı Fear & Fantasy Festival adlı çalışma, 1248 başvurunun yapıldığı Design kategorisinde kısa listeye girme başarısı gösteren 158 çalışma arasındaki yerini aldı.

Bu yıl 1440 başvurudan 177’sinin kısa listeye kaldığı Print & Publishing kategorisinde 4129Grey‘in Uluslararası Af Örgütü Türkiye için hazırladığı The Insiders ise Publications for Good ve Digital Publications alt kategorilerinde değerlendirilecek.

Festivalin Mobil kategorisinde 90 çalışma kısa listede yer alırken, bu kategoride Türkiye’den herhangi bir çalışma kısa listeye girme başarısı gösteremedi. Bu yıl 131 çalışmanın yer aldığı Radio & Audio kategorisi kısa listesinde de Türkiye’den herhangi bir çalışma bulunmuyor.