Dubai Lynx, bu yılki festivalde MENA bölgesindeki 18 kategoride yarışan işleri değerlendirecek 9 uluslararası jüri üyesini açıkladı. Festivalin cinsiyet eşitliğine verdiği önem neticesinde jüri listesindeki kadın sayısı geçen seneye göre artmış durumda ve kadınlar toplam jüri üyelerinin yarısını oluşturuyor.

Cannes Lions ve Dubai Lynx Başkanı Philip Thomas jüri başkanları ile ilgili “Dubai Lynx, Orta Doğu’daki yaratıcı endüstrinin bir yansımasıdır ve her yılın kazanan işi, markaları ve müşterileri etkileyen fantastik yaratıcılığı göstermektedir. Jüri Başkanlarımız, bölgedeki en iyi yaratıcı çalışmayı belirleme konusunda jüri üyelerine liderlik ediyor ve jüri başkanlarımızın rolleri, yaratıcılığın gelecekteki yönünü tespit etmede büyük önem taşıyor. Bu son derece yetenekli liderleri Dubai Lynx 2019’a davet etmekten mutluluk duyuyoruz ” dedi.

Dubai Lynx 2019 Jüri Başkanları:

Film, Print & Publishing, Radio & Audio, Direct & Integrated Jüri Başkanı

Adrian Botan, President, Creative Council, Europe ve Global Executive Creative Director, McCann Worldgroup, Global

Orta ve Doğu Avrupa’nın havasıyla Adrian, McCann ofisleri arasında dil, kültür ve deneyimleri bir araya getirmiş ve etkili bir bakış açısıyla, ekiplerini geçtiğimiz yıllarda Cannes Lions’da ve diğer birçok uluslararası festivalde ödüllerle buluşturmuştur.

Brand Experience & Activation, Digital, Mobile ve Outdoor Juri Başkanı

Bruno Bertelli, Global Chief Creative Officer, Publicis Worldwide, Global

İtalya’nın dünya çapında en çok ödüllendirilmiş reklamlarından biri olan ve 2017’de AdAge’ın En İyi 50 Reklamvereninden biri olarak kabul edilen Bruno, zengin bir deneyime sahiptir ve Cannes Lions’daki Outdoor Lions kategorisinde Jüri Başkanlığı yapmıştır.

Creative Effectiveness Jüri Başkanı

Amanda Fève, Ortak, Chief Strategy Officer, Anomaly Amsterdam, Hollanda

Amanda, dünyanın en büyük markalarından bazıları için IPA Effectiveness Ödülleri, APG Strateji Ödülleri ve Cannes Lions da dahil olmak üzere uluslararası ödüller kazanan stratejik düşünme ve yaratıcı kampanyalara öncülük etti.

Design ve Print & Outdoor Craft Jüri Başkanı

Paul Cardwell, Creative Partner, Superunion, İngiltere

20 yıldan fazla bir süredir Paul, İngiltere, ABD, Avrupa, Rusya ve Orta Doğu’da ödüllü çalışmalar gerçekleştirdi ve aralarında BAFTA ve Cannes Lions da dahil olmak üzere uluslararası ödüller kazandı.

Entertainment Jüri Başkanı

Alexandra Ouzilleau, Global Entertainment Ortakları Başkanı, Havas Group, Global

Entertainment sektöründe bir geçmişe sahip olan Alexandra, markaları ilgi çekici içerikle buluşturma konusunda 15 yıllık deneyime sahiptir. Eurobest ve Cannes’da Entertainment jüriliğinde görev aldı ve uluslararası yaratıcı festivallerde çalışmaları ödüller kazandı.

Film Craft Jüri Başkanı

Karen Bryson, Executive Producer, FINCH, Avustralya

90. Akademi Ödülleri’nde Oscar filmi adayı olan “Eleven O” Clock “adlı kısa film için Karen’ın çalışması, film festivallerinde ve dünya çapındaki büyük yaratıcı festivallerde tanındı. 2018 yılında Spikes Asia Film Craft Jürisine başkanlık etti,  aynı zamanda Avustralya Ticari Yapımcılar Konseyi Eş Başkanı ve çeşitli film, TV ve yapım derneklerinin aktif bir üyesidir.

Glass ve PR Jüri Başkanı

Candace Kuss, Sosyal Medya Direktörü, Hill + Knowlton Stratejileri, İngiltere

Candace, neredeyse 20 yıldır dijital iletişimin gelişiminin ön saflarında yer aldı ve 2016’da Holmes Raporu’ndaki Innovator 25’e dahil edildi. 2018 yılında Cannes Lions PR Jüri Üyesi olarak görev yaptı ve uluslararası yaratıcı ödüllerinde sık sık konuşmacısı ve eleştirmen olarak yer alır.

Healthcare  Jürisi Başkanı Global Executive Creative Director, InterbrandHealth, Global

R. John, 23 yıldır Interbrand’da healthcare yaratıcılara öncülük yapmakta ve bu süre zarfında çağdaş ilaç pazarlamasının isimlendirme stratejileri ile şekillendirilmesine yardımcı olmuştur. R. John kısa süre önce 2018 Cannes Lions Health & Wellness Jüri Başkanı olarak görev yaptı ve sağlık iletişimlerinde harika işlerin nasıl değerlendirileceğinin parametrelerinin tanımlanmasına yardım etmeye çalıştı.

Media Jüri Başkanı

Veriça Djurdjevic, Chief Executive Officer, PhD, İngiltere

20 yıllık kariyeri boyunca Veriça, çok çeşitli kategorilerde ve işletmelerde yüksek profilli müşterileri yönlendirmekten ve büyütmekten sorumlu olmuştur. Büyük uluslararası festivallerde ödüllü başarılara imza atan ekipleri yönetti ve IPA bünyesindeki Media Futures Grubu’nun bir üyesidir.

Jüri Başkanları, jüri üyeleri ile 10-12 Mart tarihleri ​​arasında Dubai Lynx’te toplanacak ve kazananlar 13 Mart’ta Madinat Jumeirah’taki özel bir ödül töreninde açıklanacak. Daha detaylı bilgi almak için www.dubailynx.com/awards-and-competitions adresini ziyaret edebilirsiniz.