2-15 Mayıs tarihleri arasında dünya çapında kutlanacak Dünya Pazar Araştırmaları Günü etkinliklerinin ilki, TÜAD Başkanı Doç. Dr. Yener Girişken ve ESOMAR Ülke Temsilcisi Elvan Oktar’ın katılacağı canlı yayın olacak. 

Araştırma sektörüne yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla 2018 yılında Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından ilan edilen 2 Mayıs Dünya Pazar Araştırmaları Günü, bu yıl 2-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Türkiye’nin yanı sıra birçok ülkede araştırma dernekleri ve topluluklarının da çeşitli etkinliklerle iş birliği yaptığı etkinlikler hakkındaki bilgiler tuad.org.tr adresinden alınabilecek.

Dünya Pazar Araştırmaları Günü etkinliklerinin bu yılki ana teması COVID-19 salgını olacak. Etkinliklerde salgının araştırma sektörü üzerindeki etkisi, dünya genelinde veri ve iç görü ile yaratılan çözümler, ilham verici hikayeler, araştırmaların veri ve içgörü perspektifi ile tedavi ve iyileşmeye sağladığı destek, veri ve içgörünün her zamankinden daha da önemli olduğuna dair anlatılara yer verilecek.

Açılış Etkinliğinin Canlı Yayını 2 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da

Tüm dünyadan araştırma ve pazarlama camiasının canlı olarak izleyebileceği açılış etkinliği, 2 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Zoom üzerinden gerçekleştirilecek. TÜAD Başkanı ve ThinkNeuro CEO’su Doç. Dr. Yener Girişken ile ESOMAR Ülke Temsilcisi ve ERA Research Kurucu Ortağı Elvan Oktar’ın katılacağı canlı yayın ve diğer etkinliklerle ilgili bilgiler tuad.org.tr adresinden alınabilir. 

ESOMAR (World Association of Opinion and Marketing Research Professionals) ve TÜAD üst düzey yöneticileri inisiyatifiyle belirlenen 2 Mayıs Dünya Pazar Araştırmaları Günü, aynı zamanda Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin kuruluş yıldönümüdür.