Cannes Lions Ödülleri’nin bir parçası olan Mobile Lions Ödülleri, taşınabilir ve el tipi teknolojiler için özel olarak tasarlanmış yenilikçi ve yaratıcı kampanyaların bir ödüllendirmektedir. Mobil pazar sürekli gelişirken, 2023 ödülleri bu değişiklikleri yansıtacak ve mobil cihazlar için özel olarak tasarlanmış çalışmaları öne çıkaracak şekilde yenilendi.

Bu güncellemelerle Mobile Lions Ödülleri, mobil teknolojinin yaratıcı endüstri üzerindeki etkisini tanımayı ve kabul etmeyi ve bu platformdan en iyi şekilde yararlanan kampanyaları sergilemeyi amaçlıyor. Mobil teknoloji hayatımızın giderek daha önemli bir parçası olmaya devam ederken, yaratıcı endüstrinin bu ortama uyum sağlaması ve buna uygun kampanyalar oluşturması önem kazanmıştır. 

Cannes Lions web sitesinde, adaylara ilham vermek ve onlara Mobile Lions Ödülleri’ne uygun olacak çalışma türü hakkında bir fikir vermek için önceki kazananlar sergileniyor. Bu, bireylerin ve ekiplerin ödüllü kampanyaları incelemeleri, ilham almaları ve başarılı mobil kampanyalar oluşturmak için en iyi uygulamaları öğrenmeleri için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Real Tone, 2022, Google Mountain View | Grand Prix Mobile Lions

Kritik bir sorunu ele almak için kullanılan mobil teknolojinin yakın tarihli bir örneği, kamera teknolojisi önyargısını ele alan ve daha koyu ten tonlarının yanlış bir şekilde temsil edilmesine neden olan Google Mountain View projesidir. Bu girişim, daha koyu cilt tonlarına sahip insanlara odaklanarak mümkün olan en kapsayıcı kamerayı yaratmayı amaçlamıştı. Google’ın ürün ve mühendislik ekibi, Pixel 6 kamerayı ve Google Fotoğraflar düzenleyiciyi çok çeşitli zorlu koşullarda test etmek için çeşitli sektör profesyonellerinden oluşan bir grupla birlikte çalışmıştı. Sonuç olarak, görüntü veri setlerini 25 kat daha çeşitli hale getirerek ve çevremizdeki dünyayı daha doğru bir şekilde yansıtarak binlerce portre yakaladılar.

Cannes Lions, başlamak için gerekli tüm bilgileri sağlayan kayıtlar göndermekle ilgilenenler için entry kitleri sunuyor. Bu kitler, kategori açıklamalarını, giriş kriterlerini ve girişleri göndermek için yönergeleri içermektedir. Girişler oluşturmak ve göndermek için gereken tüm bilgilere kolay erişim sağlayan kitler bu linkten indirilebilir. Bu kaynaklarla, bireyler ve ekipler, kampanyalarını değerlendirilmek üzere güvenle gönderebilir ve potansiyel olarak gıpta ile bakılan bir Mobile Lions Ödülü kazanabilir.