Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, See It Be It programı için başvuruların açıldığını duyurdu. Küresel endüstride kadın yeteneklerin ilerlemesini hızlandırmayı amaçlayan bu girişim, mentorluk almak, atölye çalışmalarına katılmak ve sektördeki en saygın liderlerden bazılarıyla ağ kurmak için özel bir fırsat sağlayan oldukça rekabetçi bir programdır. Bu yıl, Verizon ile ortaklaşa, 19-23 Haziran 2023 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşecek olan bu hızlandırıcı program için toplam 16 yer mevcut olacak.

See It Be It yetenek programı, kurulduğu 2014 yılından bu yana, küresel endüstri genelinde yaratıcı yönetmenlerin ve liderlerin cinsiyet eşitliğini sağlamayı amaçlıyor. Yetenekli kadınların büyümesini ve gelişmesini teşvik ederek, yaratıcı endüstrinin anlatısını değiştirmeye yardımcı oluyor ve daha çeşitli ekipler kurma konusunda başarılar elde ediyor. Program, kadınların ilerlemesini hızlandırmak ve sektörde eşitliği sağlamak için pratik ve yapılabilir yollar sunmayı amaçlıyor. Programa 100’den fazla kadının katılmasıyla, mezunlarının çoğu liderlik pozisyonlarına yükseldi, Lions Ödülleri kazandı ve Cannes Lions jüri üyesi oldu.

Madonna Badger

Badger Agency’nin See It Be It Başkanı ve Kurucusu/CEO’su/COO’su Madonna Badger, 2023 lansmanından duyduğu heyecanı dile getirerek, anlatının, eşitliğin, ve daha fazla kadının yaratıcı liderliğe gelmesindeki değişimin pratik yollarında fark yaratan bu girişimin bir parçası olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirtti. Küresel reklam endüstrisindeki birçok kadın kreatifin potansiyel geleceğini ve inisiyatifin onların içinde bulundukları yaratıcı topluluklara ve oynadıkları önemli role ilişkin algılarını nasıl değiştirdiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Badger, bu girişimin inanılmaz derecede güçlü olduğunu çünkü topluluklarındaki sayısız kişinin hayatını değiştirdiğini ifade etti.

Grup lansmanına ek olarak Cannes Lions, programa başvurmayı herkes için daha erişilebilir hale getirecek olan See It Be It programının temelini oluşturan yeni temel değerleri duyurdu. Program topluluğa, yaratıcılığa ve yetkilendirmeye önem vermektedir. Kendi topluluklarında zaten bir etki yaratan, yaratıcı olmayı seven ve içsel olarak kendini güçlendirme ve geliştirme ruhuna sahip olan bireylerin başvurması teşvik edilmektedir. Cannes Lions, yetenekli kadınların gelişmelerine ve benzersiz bakış açılarını ve yeteneklerini ön plana çıkarmalarına yardımcı olacak destekleyici bir ortam sağlamaya kendini adamıştır.

See It Be It programına başvurular, trans kimliğe ve non-binary tüm kadınlara açıktır ve reklamcılık, pazarlama, film yapımı, inovasyon, editoryal, tasarım, PR veya ilgili disiplinlerde orta ila üst düzey arasında olmalıdır. Başvurmak için buraya tıklayabilir, başvurunuzu 13 Şubat 2023’e kadar gönderebilirsiniz. Uygunluk kriterlerini karşılamıyorsanız ancak yine de başvurmak istiyorsanız, seçeneklerinizi görüşmek için seeitbeit@canneslions.com ile iletişime geçebilirsiniz. Kariyerinizi ilerletmek ve sektörde fark yaratmak için bu inanılmaz fırsatı kaçırmayın!